25rokov cover

Mesto tieňov

07. 07 2021 16:00 | nb
Mesto tieňov - button
Mesto tieňov - button

Prvý slovenský kriminálny seriál, ktorý vychádzal z reálnych trestných činov, ktoré sa stali na Slovensku a bol dotváraný fiktívnymi vzťahmi kriminalistov.

Prvý slovenský kriminálny seriál sa objavil na obrazovkách Markízy. Mesto tieňov vychádzalo z reálnych trestných činov, ktoré sa stali na Slovensku a boli dotvárané fiktívnymi vzťahmi kriminalistov. Prvá 10-dielna séria mala premiéru v roku 2008, druhá, rovnako 10-dielna, o štyri roky neskôr, v roku 2012.

Mesto tieňov je pôvodný slovenský kriminálny seriál v réžii Róberta Švedu, Petra Bebjaka a Gejzu Dezorza, ktorého 1. sériu vysiela TV Markíza od apríla 2008 a 2. sériu od januára 2012. Jednotlivé epizódy boli inšpirované skutočnými príbehmi, ktoré sa odohrali na Slovensku. Seriál získal cenenie Televízna udalosť roka od filmových kritikov.

V havných úlohách kriminalistov ste mohli vidieť Pavla Višňovského ako veliteľa vyšetrovacieho tímu, Mariána Mitaša, Ladislava Hrušovského a Róberta Jakaba ako vyšetrovateľov, Soňu Norisovú ako forenznú psychologičku. Súdneho lekára si zahral Anton Vaculík, kriminalistu - archivára Ivan Vojtek, vedúceho Oddelenia násilnej kriminality Ivan Romančík a súdnu lekárku stvárnila Anna Javorková.