25rokov cover

VILOmeniny

30. 06 2021 13:57 | markiza.sk
VILOmeniny
VILOmeniny Foto: TV Markíza

Rodinná súťažná relácia.

Moderátor Vilo Rozboril prešiel do VILOmenín po niekoľkoročnej práci v relácii Cestoviny, v ktorej si vďaka svojej bezprostrednosti v kontakte so súťažiacimi získal obrovské sympatie divákov. Už pri svojom štarte bola táto relácia koncipovaná ako rodinná súťažná relácia, ktorá zobrazovala zápolenie rodín v ich autentickom socio-kultúrnom a demografickom prostredí. Každé vydanie verne zachytávalo a mapovalo prostredie a správanie jednotlivých rodín či skupín počas zápolení s jednotlivými disciplínami.

V druhom roku vysielania sa VILOmeniny začali dopĺňať špeciálnymi vydaniami,  ktoré tvorcovia  realizovali mimo prostredia domácností. Z tohoto obdobia ešte stále rezonujú vydania, v ktorých sa súťažilo v idúcom vlaku, v rómskych rodinách, v kasárňach, vo vysokoškolských internátoch a podobne. Od začiatku mali VILOmeniny skvelú sledovanosť, získali si obrovskú popularitu u divákov.

Od septembra 2004 VILOmeniny opustili definitívne prostredie rodín a stavili na extrémy – sociálne (manželia Mojsejovci proti bezdomovcom), veľkostné (nadpriemerne vysokí s podpriemerne nízkymi), etické (prostitútky proti veriacim ženám z dediny), a na opozitá: modelky a moletky, raperi a požiarnici, lesbičky a gejovia a podobne. Najobľúbenejšou disciplínou bol záverečný battle - strhávanie obrusu zo stola  s taniermi – v ktorom sa rozhodlo o konečnom víťazovi.