25rokov cover

Šok pre Patrika Hermana. Netušil, že nakrúca reportáž o zavraždenej známej

30. 08 2021 17:30 | markiza.sk
Šok pre Patrika Hermana. Netušil, že nakrúca reportáž o zavraždenej známej
Šok pre Patrika Hermana. Netušil, že nakrúca reportáž o zavraždenej známej Foto: TV Markíza

Redaktorom a moderátorom sa nepracuje na smutných reportážach ľahko.

Aj redaktori a moderátori sú len ľudia. Reportáže o smutných a tragických udalostiach ich nenechávajú chladnými. Svoju prácu musia urobiť, ale to neznamená, že sa ich ťažké životné situácie či hrôzy, ktoré postihnú ľudí, nedotknú. Mnohí si aj poplačú a okrem spracovania reportáže chcú pomôcť.

Pri príležitosti 25. výročia vzniku televízie Markíza a aj relácie Televízne noviny si mnohí zaspomínali nielen na dobré a veselé chvíle, ale aj na tie smutné. Počas 25-tich rokov sa na Slovensku stali mnohé veľké tragédie.

Neľahko sa pracuje aj na príbehoch o jednotlivcoch, najmä keď sa ich život skončí tragédiou či nebodaj predčasnou smrťou spôsobenou rukou iných. Patrik Herman si zaspomínal na reportáž, ktorú nakrúcal o zavraždenej kvetinárke. Až neskôr sa dozvedel, že ide o jeho známu. Pochopiteľne sa pre zachovanie objektivity práce na reportážach o pokračujúcom vyšetrovaní vraždy vzdal. 

Patrik si na ťažké chvíle zaspomínal počas nakrúcania dokumentu Televízne noviny 25, ktorý môžete už dnes vidieť na VOYO a 31. augusta o 20.30 na obrazovkách TV Markízy.