25rokov cover

Bývalý šéfredaktor spravodajstva v Markíze: Byť redaktorom nie je o mávaní mikrofónom

23. 08 2021 09:00 | markiza.sk
Bývalý šéfredaktor spravodajstva v Markíze: Byť redaktorom nie je o mávaním mikrofónom
Bývalý šéfredaktor spravodajstva v Markíze: Byť redaktorom nie je o mávaním mikrofónom Foto: TV Markíza

Prví markizáci si zaspomínali na začiatky spravodajstva v televízii.

Cieľ novej začínajucej súkromnej televízie na Slovensku bol jasný. Televízia Markíza chcela divákom na obrazovky priniesť to najkvalitnejšie, najlepšie, najzábavnejšie, čo na trhu bolo. V prvom rade mali mať kvalitu a objektivitu Televízne noviny. Tím ľudí, ktorý ich mal budovať, však v čase vzniku neexistoval. Dobrých a kvalitných pracovníkov televízia našla prostredníctvom kastingov.

Mladí začínajúci redaktori a moderátori vysielali niekoľko mesiacov len „do steny“, aby sa naučili, ako priniesť divákov vyvážené a kvalitné spracovania diania na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Či už ste sledovali Markízu od jej samotného začiatku alebo pri nej dospievate, teraz máte exkluzívnu príležitosť nahliadnuť do zákulisia už roky najsledovanejšej relácie - Televíznych novín. Už čoskoro si budete môcť pozrieť dokument Televízne noviny 25 na VOYO a obrazovkách Markízy, ktorý sa televízia rozhodla nakrútiť pri príležitosti osláv 25. výročia jej vzniku.

Na začiatky televíznej spravodajskej žurnalistiky si zaspomínali prví markizáci ako bývalí šéfredaktori spravodajstva Peter Susko a Stanislava Benická, redaktori a moderátori Patrik Herman a Danica Nejedlá, Anna Ghannamová či bývalý riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky Stano Pavlík a súčasný riaditeľ Henrich Krejča.