25rokov cover

J. Zápala: Začiatok v Televíznych novinách bol veľmi smutný, Marianna ušla zo štúdia

18. 08 2021 09:00 | markiza.sk
J. Zápala: Začiatok v Televíznych novinách bol veľmi smutný, Marianna ušla zo štúdia
J. Zápala: Začiatok v Televíznych novinách bol veľmi smutný, Marianna ušla zo štúdia Foto: TV Markíza

Zo začiatku to moderátor nemal ľahké.

Televízia Markíza oslávi v posledný augustový deň 25. narodeniny. Prvé, čo si mohli v deň spustenia televízia diváci pozrieť na obrazovkách, boli práve Televízne noviny. Prostredníctvom nich vám sprostredkúvame každý deň to najdôležitejšie z domáceho aj zahraničného diania.

Markíza sa rozhodla priniesť vám ich príbeh v dokumente Televízne noviny 25, ktorý si už čoskoro môžete pozrieť na VOYO a obrazovkách Markízy. Vďaka dokumentu môžete nahliadnuť do doposiaľ neodhaleného zákulisia relácie, ktorá zásadným spôsobom prispela k porážke mečiarizmu, priniesla investigatívu, kritické správy, nevyhla sa škandálom, snahám o politické zneužitie, no prežila aj obsadenie mafiou a pád vlastného zakladateľa a niekdajšieho mediálneho magnáta Pavla Ruska.

Nahliadnete aj do 25-ročnej histórie televízie, osudov moderátorov a redaktorov, ktorí sa zo dňa na deň stali hviezdami. Odhalíme vám príbehy ich priateľstiev, nečakaných lások a tragédií, s ktorými sa pri svojej práci stretávali takmer každodenne.

Jedna z nich sa dotkla aj moderátora Jaroslava Zápalu. Od moderovania Športových novín a vedenia športovej redakcie sa náhle dostal na pozíciu moderátora Televíznych novín. Nebolo to však za radostných okolností, ako by si každý z nás predstavoval. Vtedajšia moderátorka Marianna Ďurianová nečakane a náhle prišla o moderátorskú dvojičku Rasťa Žitného, ktorý spôsobil tragickú nehodu.

Jaro Zápala si tak zaspomínal na svoj začiatok v Televíznych novinách s trpkou príchuťou. Marianna, ktorá mala v kolegovi Rasťovi aj dobrého priateľa, niesla situáciu veľmi ťažko a Jaro sa ocitol v situácii, ktorú by mu žiadny moderátor nezávidel.

Viac si pozrite vo videu: