25rokov cover

Už 25 rokov v Markíze: Patrik Herman sa do televízie dostal kurióznym spôsobom!

06. 08 2021 12:00 | kf
Patrik Herman v začiatkoch
Patrik Herman v začiatkoch Foto: TV Markíza
Patrik Herman
Patrik Herman
Patrik Herman

Moderátor porozprával ako po ňom hádzali nože a aké telefonáty dostával od mafie.

Patrik Herman sa dostal do Televízie Markíza nie úplne z vlastnej iniciatívy, čo málo ľudí o ňom vie. Moderátor prezradil, aké boli jeho začiatky v najsledovanejšej televíizii.

„V čase, keď vznikala Markíza, som pracoval na Mestskom úrade v Trnave ako hovorca, a mal som skvelého kamaráta, ktorý pracoval na IT oddelení.  Práve on ma prihlásil na konkurz do Markízy, bez môjho vedomia, a ešte k tomu sfalšoval aj môj podpis,“ spomína s úsmevom Patrik.

Hoci úspešne absolvoval všetky výberové kolá, na konci mu povedali, že ho nemôžu prijať kvôli vekovému obmedzeniu, totižto jeho kamarát, ktorý ho prihlásil, zaklamal v dotazníku o jeho veku lebo vedel, že práve pre ten mladý vek by ho nezavolali ani na konkurz. Patrik o klamstve samozrejme ani netušil. 

„My chceme, aby naše televízne noviny boli objektívne a naši moderátori hovorili pravdu a vy si myslíte, že my nevieme počítať? My sme si to vypočítali a viete čo pán Herman, tam sú dvere a dovidenia,“ po zaznení tohto verdiktu bol moderátor sklamaný a nahnevaný na svojho kamaráta, že klamal o jeho veku, a zbytočne absolvoval toľko výberových kôl. Ešte predtým ako však od výberovej komisie odišiel, zaznela pre neho nezabudnuteľná veta: Dovidenia neznamená zbohom. Dovidenia v pondelok.

V galérii nájdete fotografie Patrika Hermana pred 25-timi rokmi a dnes.

Moderátor má za sebou množstvo spomienok, skúseností a kuriózne zážitky, s ktorými sa podelil aj s moderátormi Telerána.

Ako vyzerali jeho začiatky v Markíze, na akých nebezpečných miestach sa ocitol vďaka reportážam, prečo po ňom hádzali nože a ako mu uleteli peniaze v priamom prenose, sa dozviete v rozhovore.