25rokov cover

Haberova kariéra sa mohla vyvíjať inak: Slávny režisér s ním odmietol pracovať

02. 08 2021 15:19 |
Pavol Habera
Pavol Habera Foto: Instagram.com/PavolHabera

Jozef Bednárik považoval predstavu, že by hral v kultovom muzikáli, za totálne bláznovstvo.

Dnes ho všetci poznajú ako speváka, hudobníka a nekompromisného porotcu SuperStar. Pavol Habera sa však v minulosti osvedčil aj ako muzikálový herec. Postava Ježiša v kultovom muzikáli Evanjelium o Márii jeho vtedajšiu popularitu ešte zdvojnásobilo. Ibaže všetko mohlo dopadnúť úplne inak.

 TIP Česká hviezda filmov pre dospelých: Pred 20 rokmi prezradila tajomstvo jej úspechu

Pred viac ako dvadsiatimi rokmi sa predstavil ako hosť v relácii Aj múdry schybí. Jeho protihráčom bol herec a vtedajší riaditeľ Novej scény Ľubo Roman. Práve on navrhol, aby si Ježiša zahral Paľo. Keď svoju ideu prezentoval slávnemu režisérovi Jozefovi Bednárikovi, ten ho požiadal, aby zastavil auto a chcel vystúpiť.

Pretože vraj s takým bláznom sa on viesť nebude! Nakoniec sa podarilo Bednárika presvedčiť a muzikál mal obrovský úspech. No nie vždy na javisku dopadlo všetko tak, ako malo. Pozrite si archívnu ukážku, v ktorej si Paľo Habera zaspomínal na najväčšie trapasy, ktoré sa mu počas predstavenia podarilo vyrobiť.

 

Televízia Markíza oslovuje 25. výročie vzniku, množstvo kultových relácií a programov z minulosti (vrátane Aj múdry schybí) nájdete jedine na VOYO!