25rokov cover

Markizáci, ktorí už nie sú medzi nami: Nikdy nezabudneme!

11. 08 2021 17:00 | markiza.sk
Mário Klein
Mário Klein Foto: TV Markíza
Mário Klein
Mário Klein
Tivoli - Mário Klein

V našich srdciach a mysliach ostanú navždy.

Hovorí sa, že smrť si nevyberá. Ideálne by bolo, keby každý odišiel z tohto sveta vtedy, keď si sám povie, že už má všetko za sebou, zažil, videl a okúšil všetko, čo chcel, a môže pokojne odísť. Tak to však, žiaľ, nefunguje.

Aj keď nie všetci môžu medzi nami pobudnúť dlhé desaťročia, vôbec nič sa nezmení na tom, že v našich srdciach a mysliach ostanú navždy. Pripomeňme si dôležitých ľudí z televízie, ktorí nás navždy opustili. Nikdy na nich nezabudneme!

Mário Klein († 22)

V roku 2002 nás opustil Mário Klein. Najmladší moderátor prehral svoj boj s leukémiou ako 22-ročný. Do poslednej chvíle pritom veril, že nad zákernou chorobu zvíťazí.

Do Markízy nastúpil ako 17-ročný chalan. Pred kamerou si plnil jeden zo svojich veľkých detských snov. Najmä vďaka svojmu talentu a šikovnosti si získal sympatie televíznych divákov a pravidelne sa tak umiestňoval na popredných priečkach v ankete TOM.

Mário Klein.
Foto: TV Markíza
 

Mnohí si ho určite pamätáte aj ako spolumoderátora Janky Hospodárovej z relácie Tivoli, okrem iného moderoval aj Hádaj na čo myslím, Už to mám!, Filmparáda, Postreh a Ostro sledovaná Markíza. Ani skvelo našliapnutá kariéra však nedokázala zabrániť jeho osudu.

Pripomeňte si ho v relácii Už to mám z roku 1997.

 

Braňo Kríž († 37)

Rakovine podľahol aj Braňo Kríž. V televízii Markíza pracoval od marca roku 1997 ako moderátor športových správ a od roku 2000 ako šéfredaktor spravodajstva športu.

Rovnako ako Mário Kliein, aj Braňo Kríž bol mnohokrát ocenený v ankete Televízna Osobnosť Markízy (TOM). Tak ako každý správny „šporťák“, aj on miloval športy a bol tiež vášnivým poľovníkom a rybárom. Braňo Kríž zomrel v roku 2003. Mal len 37 rokov.

Braňo Kríž
Foto: TV Markíza
 

Michal Arpáš († 65)

Michal Arpáš pôsobil v Markíze od roku 1996 ako moderátor športových správ. Neskôr pôsobil aj ako predseda predstavenstva Asociácie vydavateľov tlače. Okrem profesijného pôsobenia v médiách sa venoval i svojej praxi psychológa a basketbalového trénera. Bol vášnivým športovcom. Zomrel v roku 2015 vo veku 65 rokov.

Michal Arpáš
Foto: TV Markíza
 

Robo Beňo († 54)

Vo veku 54 rokov nás v marci 2017 nečakane opustil Róbert Beňo. Bývalý markizák zomrel na mŕtvicu. Dlhší čas mal problémy so srdcom a čakala ho operácia.

V Markíze moderoval relácie Sito a Sedem s r. o. a pôsobil aj ako šéfredaktor publicistiky.

Róbert Beňo (†54)
Foto: Godiš, Michal, TASR
 

Peter Justin Topoľský († 69)

Len krátko pred Vianocami minulého roku nás opustil Peter Justin Topoľský. moderátor, gurmán a vášnivý cestovateľ zomrel vo veku 69 rokov.

Justin bol pravidelným hosťom rannej šou Teleráno, kde pripravoval rôzne pochutiny. Svoje obľúbené jedlá pripravil účinkujúcim aj v kulinárskej relácii Bez servítky.

Peter Justin Topoľský
Foto: Profimedia.sk